Sözleşmeler

Yedekleme Sözleşmesi

 

Hosting ve Reseller Hizmetleri

 

Hosting ile Reseller hizmetlerimizde 3 günde bir olarak otomatik sunucu yedeklerini almaktayız. Ancak bu yedekler olası sistem arızaları için alınan yedeklerdir. Müşteriler mutlaka kendi yedeklerini almak ile yükümlüdürler, Firmamız iyi niyete dayalı olarak insiyatif olarak yedekleri müşteriler ile paylaşabilir.

Hosting, Reseller ve SEO Reseller Sunucularında donanımdan ya da yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur. Firmamız asla sorumlu değildir.

Yedeklemeler 5 GB'ı aşmamış siteler için geçerlidir. 5 GB üzerindeki siteler yedekleme kapsamı dışında olacağı için firmamız bu sitelerde oluşabilecek sorunlardan asla sorumlu tutulamaz. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.

5GB'ı aşan web siteleri sadece aylık yedeklenmekte olup veri garantisi bulunmamaktadır.

Dodo Bilişim, yedekleme hizmetini sadece sistemsel sorunların önüne geçebilmek için yapmaktadır. Yedekleme sorumluluğu müşteride olmakla beraber, herhangi bir veri kaybında Dodo Bilişim sorumlu tutulamaz.

Hizmeti sonlanmış, iptal edilmiş olan yedekler hesap ile birlikte silinmektedir. Geri kurtarılması söz konusu değildir.

 

Sanal Sunucu Hizmetleri

 

VPS ve VDS hizmetlerimizde haftalık sunucu yedeği almaktayız. Ancak bu yedekler olası sistem arızaları için alınan yedeklerdir. Firmamız iyi niyete dayalı olarak insiyatif olarak yedekleri müşteriler ile paylaşabilir.

Firmamız yedeklerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Sanal sunucu hizmetlerinde yedeklemeler site bazlı değil, sunucu bazlı alındığından dolayı tek bir site yedeği geri döndürülemez. Müşteri yedeklemesini kendi yapmak zorundadır.

 

Fiziksel Sunucu Hizmetleri

 

Fiziksel sunucu hizmetlerimizde ücretli ya da ücretsiz herhangi bir şekilde yedekleme hizmeti sunulmamaktadır. Yedek alma ve saklama sorumluluğu %100 müşteri sorumluluğundadır.

 

Ödeme süresi son ödeme tarihinden 7 gün geçen hesaplar, hesap türü farketmeksizin sunuculardan silinmektedir. Ödeme süresi geçtiğinden dolayı iptal edilen hizmete ait hesaplarda (yedekler dahil) sunuculardan silineceğinden dolayı hizmet süresi sonunda müşteriler kesinlikle yedek talep edemezler. Bu sebeple olası bir veri kaybında firmamız kesinlikle sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.